Sarıgül ikinci turu değerlendirdi: Kılıçdaroğlu’nun çabası siyasilerin ikbal kaygısını aşamadı

CHP listelerinden Erzincan milletvekili seçilen Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, ikinci tur oylamasının sonuçlarını değerlendirdi.

CHP Erzincan İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen Sarıgül, “Türkiye’nin en önemli sorunları geçim sıkıntısı, hayat pahalığı, işsizlik ve enflasyon. Seçim sonuçlarını tartışırız, yorumlarız ama seçmeni suçlayamayız” diye konuştu.

Seçim sürecinde yarışın eşit şartlarda yapılmadığını ifade eden Mustafa Sarıgül, sözlerine şöyle devam etti: “Bakanların aday yapılmasıyla kamu gücü seçim öncesinden başlayarak Recep Tayyip Erdoğan lehine kullanıldı. Hak, hukuk, adalet demeden milli iradeye zorla yön verilmeye çalışıldı. Bir oy daha fazla almak için her yol mübah sayıldı. Siyasi geleneğimizde olmayan yöntemlerin kullanılması beni son derece üzdü ve demokrasimiz açısından kaygılandırdı.”

“Ne verdiğimiz oylar ne gösterdiğimiz çabalar boşa gitmedi, gitmeyecek.” diyen Sarıgül CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, gereken her şeyi yaptığını vurgulayıp ekledi: “Ancak gösterdiği çaba siyasilerin ikbal kaygısını aşamamıştır. Bu seçimler göstermiştir Türkiye, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden çıkarak 50+1 kıskacından kurtulmalıdır. Partiler seçmenin önüne kendi söylem ve kadrolarıyla çıkmalıdır. Seçmen tercih etmediği bir partiye oy vermek zorunda bırakılmamalı, her koyun kendi bacağından asılmalı. Her parti kendi ağırlığınca tartılmalıdır.” (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*