Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 için kritik eşik aşıldı! İşte detaylar

Geçtiğimiz aylarda tanıtım tarihi sızdırılan Samsung’un yeni katlanabilir modelleriyle ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Samsung Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 modellerinin teknik özellikleri sızdırıldı. İşte detaylar…

Samsung Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 özellikleri netleşiyor

Samsung, Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 modellerinde Snapdragon 8 Gen 2 işlemciye yer verecek. Samsung için özel üretilen versiyon ile karşımıza çıkacak yeni modelde, 3.36GHz saat hızında çalışan performans çekirdeği kullanılacak. İşlemcinin diğer çekirdekleri ise 2.8GHz ve 2.0GHz frekansında çalışacak.

7.6 inç iç ekran boyutu ile tanıtılacağı belirtilen Galaxy Z Fold 5 modelinin çözünürlüğü ise 1768 x 2208 piksel olacak. Katlanabilir Dinamik AMOLED 2x ile karşımıza çıkacak cihazın ekranı Gorilla Victus ile korunacak. Cihazda IPX8 sertifikası olacağını belirtmekte fayda var.

Şirketin yeni modellerinin bataryası için LG Energy Solution ile anlaştığı sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor. LG Energy Solution’a ek olarak Samsung, 2023 katlanabilir akıllı telefonlarının pillerini de Samsung SDI ve Çin’in Amperex Technology Limited’den (ATL) tedarik edecek. Bununla birlikte, tek bir pilin maliyetinin 10-15 dolar civarında olacağı ve Galaxy Z Fold5 ve Galaxy Z Flip5’in katlanır tasarımları nedeniyle iki hücre kullanacakları için toplam pil maliyetinin 30 dolara kadar çıkacağı belirtiliyor.

Koreli haber sitesi chosun’un raporuna göre Samsung, katlanabilir modellerini 26 Temmuz’da tanıtacak. Analistler, şirketin Google Pixel Fold’un tanıtılması nedeniyle tarihi erkene aldığını belirtiyor.

Cihazın 158.5 mm x 67.5 mm x 14.5 mm – 16mm boyutlara sahip olacağı belirtiliyor. Galaxy Z Fold 5, selefine göre 3 mm uzun ve 0.4 mm daha kalın olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir