Başkan Sandal “Osmangazi’nin 32 yıllık sorununu çözdük”

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, göreve geldiği günden bu yana başarıya ulaştırdığı planlama çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Osmangazi Mahallesi’nde 30 dönümlük alanda, 35 yıldır devam eden ve bin 500 vatandaşı yakından ilgilendiren parselasyon sorunu Bayraklı Belediyesi’nin ardından Büyükşehir Encümeni’nce de onaylandı. Başkan Sandal “Yeni parselasyon planları ile özellikle depremde yıkılan, hasar alan binalar yeniden yapılabilecek, bölgede yaşayan vatandaşlar uzun yıllar sonra yeni, güvenli ve sağlıklı yapılara kavuşabilecek” dedi.

 

1500 KİŞİYİ İLGİLENDİRİYOR

Göreve geldiği son 4,5 yılda, Bayraklı’nın yüzde 70’ini yeniden planlayarak kentsel dönüşümün önünü açan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Osmangazi Mahallesi’nde 35 yıldır devam eden parselasyon probleminin de giderildiğini müjdeledi. 558, 562, 567, 567/4, 567/7 ve 567/8 sokakları çevreleyen toplam 18 parselde 1992 yılından beri çözülemeyen parselasyon planları, Bayraklı Belediyesi tarafından onaylandı. Bayraklı Belediyesi’nin ardından Büyükşehir Belediye Encümeni de planları kabul etti. 30 bin 369 metrekarelik alanı kapsayan ve yaklaşık 1500 kişili ilgilendiren yeni parselasyon planlarında 4 imar adası ve 7 imar parseli oluşturuldu. 12 bin 178 metrekarelik konut alanı ve sosyal tesis alanı ayrıldı.

 

YENİ PLANLAR ASKIYA ÇIKACAK

Yeni planla özellikle depremde hasar alan veya yıkılan binaların da hak kaybı olmadan yeniden inşa edilebilmesinin önü açıldı. Bu sayede, bölge halkı 32 yıl sonra güvenli, yeni ve modern yapılara kavuşabilecek. Yaklaşık bin 500 vatandaşı ilgilendiren onaylanmış yeni parselasyon planı Şubat ayında Bayraklı Belediyesince askıya çıkacak.

 

VATANDAŞ RAHAT NEFES ALACAK

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Göreve geldiğimiz günden bu Bayraklımızı baştan sona planladık ve kentsel dönüşüm çalışmalarının önünü açtık. Osmangazi Mahallesi’ndeki bu parselasyon sorunu da uzun yıllar ilçe sakinlerini rahatsız eden bir konuydu, çözmek bize nasip oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yurttaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx