YouTube fotoğraf içinde fotoğraf özelliği tüm iOS kullanıcılarına sunuldu

Apple’ın Haziran 2020’de iOS 14 ile birlikte tanıttığı “Resim içinde Resim” (PiP) özelliği, vakitle birçok iOS uygulamasına eklenmişti.

YouTube’un sahibi Google ise kelam konusu özelliği sadece Android akıllı telefonlarına sunmuştu.

Kullanıcılara YouTube dışında gezinirken de görüntüler izlemeye devam etme imkanı sunan fotoğraf içinde fotoğraf özelliği, geçtiğimiz aylarda test gayeli birtakım iOS kullanıcılarına sunulmuştu.

Genel kullanıma açıldı

YouTube, fotoğraf içinde fotoğraf (PiP) özelliğini artık iPhone ve iPad modelleri için kullanıma sundu.

Şirket, kelam konusu özelliğin iOS 15 ve iPadOS 15 yahut sonraki sürümleri çalıştıran modeller için yayınlandığını duyurdu.

Bu özellik sayesinde izlediğiniz görüntüleri, kullandığınız uygulamanın üzerine getirebilecek ve uygulama içindeyken küçük ekranda görüntünüzü izlemeye devam edebileceksiniz. Ayrıyeten tek bir dokunuşla görüntünüzün boyutunu ayarlayabileceksiniz.

Yalnızca premium kullanıcılara özel

Resim içinde fotoğraf özelliği tüm YouTube Premium abonelerine sunuldu, lakin platformu fiyatsız kullananlar için sırf ABD’deki kullanıcılar bu özellikten yararlanabilecek.

YouTube uygulamasının sağ üst köşesindeki profil fotoğrafına dokunarak, Ayarlar > Genel > Fotoğraf içinde fotoğraf düğmesi üzerinden özelliğin gelip gelmediğini denetim edebilirsiniz.