Trabzonsporlu Djaniny: ‘Kimse yedek beklemek istemez’

Harika Lig’in bitimine 3 hafta kala şampiyonluğu ilan eden Trabzonspor’un Yeşil Burun Adalı golcü oyuncusu Jorge Djaniny Tavares Semedo, açıklamalarda bulundu. Bordo mavili ekibe 2020 yılında katılan ve dönem başında ayrılığın eşiğinden dönen 31 yaşındaki santrfor, ayrılığa giden yolda yaşadıklarını, ekiple birlikte kalma sürecini ve hakkında çıkan transfer tezlerini yanıtladı.

“AYRILMAYI DÜŞÜNDÜĞÜMÜ İLETMİŞTİM”

Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, geçen hafta savunma oyuncusu Vitor Hugo ile santrfor Djaniny Semedo’nun dönem başında kadrodan ayrılmayı düşündüğünü açıklamıştı. Teknik yönetici Avcı’nın açıklamalarını doğrulayan Djaniny yaşanan süreci, “Hepimiz açısından sıkıntı bir durumdu. Ne benim ne de kulüp açısından kolay durumlar değil. Bilhassa ben kendi açımdan baktığım vakit bir aile babasıyım ve ailemin her vakit yanımda olmasını istiyorum. Zira ailenizle birlikte olduğunuzda her şey daha kolay geliyor. Hayatınız daha rahat. Ailenizi, çocuklarınızı yanınızda gördüğünüzde hayatın daha kolay olduğunu görebiliyorsunuz aslında. Duyduğunuz şeyler hakikat. Dönem başında hocamızla yaptığımız konuşmada bu durumdan, yalnızca ailemin yanında olmak istediğimden ötürü ayrılma fikrimin olduğunu hocamıza iletmiştim. Daima birlikte oturup konuştuğumuzda burada kalma kararı aldım” diye konuştu.

“KALMASAYDIK KONUTUMUZDA ÜZGÜN FORMDA İZLİYOR OLABİLİRDİK”

Teknik yönetici Abdullah Avcı ile yaptığı konuşma sonrasında Hugo ile birlikte kadroda kalarak yanlışsız bir karar verdiklerini şampiyonlukla birlikte gördüğünü söyleyen Djaniny, “Kalma kararımın aslında şu an ne kadar yeterli bir karar olduğunu görüyoruz. Tanrı’ya şükürler olsun biz dönem başında koyduğumuz o amacı gerçekleştirebildik. Şayet o amacı gerçekleştiremeseydik, Vitor ya da ben burada, grupla birlikte olmasaydık, bu memnunluğu yaşayamasaydık inanın konutumuzda çok üzgün bir biçimde bunları izliyor olabilirdik. Futbol bu türlü bir şey aslında. Futbol risklerin oyunu ve futbolda birtakım kararlar, riskler almanız gerekir. Ben de inandığım, güvendiğim için bu türlü bir karar aldım ve aldığım karardan ötürü memnunum. Aslında herkesin ne kadar keyifli olduğunu da görüyoruz” dedi.

“GİTMEM GEREKİRSE TEKLİFLER DEĞERLENDİRİLEBİLİR”

Hakkında çıkan transfer argümanlarına yönelik konuşan Djaniny, “Aslında bu soruya kesin karşılık verebilmem için biraz erken. Trabzonspor’da 1 yıl daha kontratım var. Gelecek teklifler olağan ki olabilir. Bunlar değerlendirilip oturulup konuşulabilecek şeyler. Ben burada kalırsam da alışılmış ki oynamaya devam edeceğim. Gitmem gerekirse de olağan ki bu teklifler kıymetlendirilebilir ancak öncelik şu an uzun ve yorucu bir dönemin akabinde ailemizle birlikte biraz vakit geçirmek, onlarla tatile gitmek. Sonrasında da gelecek tekliflere ve konuşulacak durumlara nazaran karar vermek” diye konuştu.

“KİMSE YEDEK KULÜBESİNDE BEKLEMEK İSTEMEZ”

Trabzonspor’da bu dönem, bir evvelki döneme nazaran daha az müddet forma giyen golcü oyuncu Djaniny, gelecek dönemde kadroda olması halinde daha fazla forma giymeyi beklediğini belirterek, “Doğal ki bütün futbolcular oynamak isterler. Kimse yedek kulübesinde beklemek istemez. Herkes bütün maçların tamamında alanda olmak ister. Kime sorarsanız sorun tıpkı yanıtı verecektir. Ben de bu üslup bir oyuncuyum. Beni tanıyan beşerler, yakınlarım, ailem, bütün arkadaşlarım benim nasıl biri olduğumu, bütün maçlarda oynamak istediğimi biliyor. Lakin sizin yerinize oynayan arkadaşınız ya da sizi oynatıp oynatmama kararı alan hocaya her vakit hürmet duymanız gerekiyor. Futbol bu türlü bir oyun. Alana girdiğinizde de elinizden geleni yapmanız gerekiyor. Ben de bunu yapmaya çalışıyorum. Oynadığım vakitlerde elimden geleni yapmaya, kulübede olsam da oynamasam da her vakit dayanak vermeye çalışıyorum. Kime sorarsanız sorun herkes oynamak istediğini söyleyecektir. Ben de alanda olduğum sürece her vakit ekibe yardımcı olmaya çalışıyorum” dedi.