Taksiyle düğün davetlilerinin ortasına dalmıştı: Tutuklanmasına karar verildi

Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesine bağlı Hacıbey TOKİ Konutları’nda, Ankara’dan akrabalarının düğününe gelen Kağan K. (35), öbür davetlilerle şimdi belirlenemeyen nedenle tartıştı.

Düğün sahipleri, tartışmayı sonlandırıp alkollü olduğu öne sürülen Kağan K. ile Makbule K. (46) ve Kürşat A.’yı (21) geldikleri 06 T 4580 plakalı ticari taksiye bindirip göndermek istedi. Kağan K., direksiyonuna geçtiği taksiyle bir anda düğün kalabalığının ortasına daldı.

Kağan K., kaçmaya çalışırken de park halindeki arabaya çarptı. Taksinin daldığı kalabalığın içinde 5’i çocuk 17 kişi yaralandı. Düğündeki öteki şahıslar de takside bulunan 3 kişiyi döverek yaraladı.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sıhhat takımı sevk edildi. Toplam 20 yaralı, sıhhat takımlarınca yapılan birinci müdahalenin akabinde Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile Yüksek İhtisas Hastanesi’ne kaldırıldı. Kağan K. ve Kürşat A. hastanedeki tedavisinin akabinde taburcu edilince polis takımınca gözaltına alındı.

2 KUŞKULU TUTUKLANDI

Ticari taksiyi kalabalığın üzerine süren Kağan K. (35) ile beraberindeki Kürşat A. (21), emniyetteki süreçlerinin akabinde mahkemeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkarılan 2 kişi, tutuklanarak cezaevine gönderildi.