Sarı-Kırmızılılar, Arsenal’in Uruguaylı ön liberosuyla her bahiste anlaştı

Sarı-Kırmızılılar, Arsenal’den Lucas Torreira ile her hususta anlaştı. Galatasaray, İngiliz kulübüne 6 milyon Avro bonservis ödeyecek. Sarı-Kırmızılılar, 15 milyon Avro düzeyiyle başlayan pazarlıkta, Arsenal’i 3 yıllık vadeyle ödenecek halde 6 milyon Avro’ya ikna etmeyi başardı.

Galatasaray bonservise ek rastgele bir ödeme yapmayacak. Torreira, Sarı-Kırmızılılarla 4 yıllık kontrat imzalayacak. Galatasaray’ın 26 yaşındaki futbolcuya yıllık 2 milyon 750 bin Avro garanti fiyat ödeyeceği öğrenildi. Uruguaylı futbolcuya, performansa bağlı kimi bonus ödemeleri de yapılacağı bildirildi.

Torreira’nın birkaç gün içinde İstanbul’a gelip sıhhat denetiminden geçmesi planlandı.

MERTENS ISRARI SÜRÜYOR

Sarı-Kırmızılılar, bir yandan da atak sınırı için Dries Mertens ısrarını sürdürüyor. 35 yaşındaki forvet, Galatasaray’dan yıllık 4.5 milyon Avro garanti fiyat ve 2 yıllık kontrat talep etti. Sarı-Kırmızılılar, sayısı 3 – 3.5 milyon Avro’ya düşürüp, mukavele müddetini de 1+1 yıl halinde yapmak istiyor. Galatasaraylı yöneticiler, Belçikalı oyuncunun temsilcisiyle görüşmelerine devam ediyor.

Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk, forvet, 10 numara ve kanatta oynayabilme özellikleri nedeniyle Mertens transferini ısrarla istiyor. Öte yandan Sarı-Kırmızılılar, 21 yaşındaki sol beki Süleyman Luş’u, TFF 1. Lig grubu Tuzlaspor’a 1 yıllığına kiraladı.