Romain Saiss: Beşiktaş, Türkiye’nin en büyük kulübü

Beşiktaş’ın yeni transferlerinden Romain Saiss Avusturya kampında açıklamalarda bulundu.

Premier Lig’den transfer edilen başarılı oyuncu siyah-beyazlıları tercih nedeninden de bahsetti.

“Burayı daha da büyütmeye geldim”

İşte Faslı stoperin öne çıkan kelamları…

“Elimden gelenin en uygununu yapacağıma kelam veriyorum. Onları gururlu hissettirmeyi hedefliyorum. Finalde doğal ki en kıymetli şey sonuçtur. Her maç savaşacağımızdan emin olabilirler. İnanıyorum ki şampiyonluk amaçlarımıza ulaşacağız. Burayı daha da büyütmeye geldim.”


“Arap Yarımadası’ndan teklifler aldım”

“Başka ülkelerden daha âlâ teklifler yapıldı. Tahminen bir diğeri olsa yüzde 95 değerlendirirdi. Çok fazla sebep var ancak birinci sebep tutku olabilir, para hiçbir vakit önceliğim değil. Hâlâ başaracak çok şeyim var. Dünya Kupası oynayacağım, ulusal ekibin kaptanıyım. Avrupa’da kalmayı bu yüzden çok istedim. Arap Yarımadası’ndan ilgilenenler vardı ancak rekabete tutunmak için en yeterli tercihi yaptım.”

“Türkiye’nin en büyüğü”

“Beşiktaş, Avrupa’da da tanınan ve Türkiye’nin en büyük kulübü. Bu türlü bir kulüpte oynamayı her futbolcu ister. Ghezzal çok eski arkadaşım. Onunla konuştum. İngiltere’de geçirdiğim 6 yıldan sonra İstanbul ve İngiltere farklı yerler olduğu için soru işaretlerim vardı. Fakat Faycal Fajr, El Kaabi ve Fransa’daki Türk arkadaşlarım bana “Türkiye’ye bir kere gidersen çok seversin” dedi. Hocayla konuşmam da çok verimliydi. İnsanların bana verdiği bedeli hissettim ve bu projenin bir modülü olmak istedim.”