Oyuncu Kubilay Aka’ya müstehcen fotoğraf şoku! 40 bin dolarını elinden aldılar: Görüntülerini yayınlarız…

Magazin dünyası bu şantaj haberiyle sarsıldı. Oynadığı dizilerle isminden sıkça bahsettiren Kubilay Aka’nın başı dertte! Şantajcılar tarafından ifşa fotoğraflarıyla tehdit edilen genç oyuncuya para karşılığında şantaj uygulanıyor. Yapılan şantajla 40 bin dolar para alan soyguncular Kubilay Aka’yı bir daha tehdit ederek yüksek ölçüde para istediler. Güzel oyuncu bu sefer soluğu savcılıkta aldı. İşte magazin gündemine bomba üzere düşen o şantaj davası…

‘İFŞALARIM’ İLETİSİYLE TEHTİD ETTİ

Yakışıklı oyuncu Kubilay Aka’nın geçtiğimiz Nisan ayında telefonuna çıplak fotoğraflar ve cinsel bağlantı görüntülerinin ellerinde olduğuna dair bildiri geldi.

40 BİN DOLAR İSTEDİ

Elinde olan fotoğrafları ve görüntüleri toplumsal medyada yayacağını söyleyen şahıs, Kubilay Aka’dan 40 bin dolar para istedi.

TEKRARDAN YAZDILAR

Ne yapacağını şaşıran güzel oyuncu kendisine iletiyle gönderilen banka hesabına parayı gönderdi. Lakin bildiriler gelmeye devam etti. Yurtdışına ilişkin öbür bir numaradan geçtiğimiz günlerde ünlü oyuncuya tekrar ileti geldi.

BU SEFER 60 BİN DOLAR İSTEDİLER

Yurt dışından gönderilen bildiride tekrar Kubilay Aka’ya ilişkin öbür cinsel imajlar ve tıpkı şantaj içerikli cümleler yer alıyordu. Fakat bu sefer talepleri daha fazlaydı. Ünlü oyuncudan 60 bin dolar istediler.

“AİLE HAYATINI BİTİREECEĞİM”

Gelen bildiri karşısında Kubilay Aka, fotoğrafların kendisine ilişkin olmadığını ve parayı yatırmayacağını söyledi. Şantajcılar ise ünlü oyuncunun mesken adresini, şahsî bilgilerini ve ailesine ilişkin bilgilerinin kendisine bildiri olarak gönderip ‘Aile hayatını bitireceğim’ bildirisi aldı.

SAVCILIĞA GİDEREK ŞİKAYET ETTİ

Gelen tehdit bildirilerine dayanmayan Kubilay Aka soluğu savcılıkta aldı. Kendisinden şantaj yoluyla para talep eden kimliği belgisiz kullanıcıların Nisan ayında 40 bin dolar para almalarına karşın hala şantaja devam ettiklerini ve maruz kaldığı tehditler nedeniyle korktuğunu belirten ünlü oyuncunun ihbar üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

KUBİLAY AKA KİMDİR, NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

Kubilay Aka (12 Nisan 1995, İstanbul), Türk oyuncu ve müzikçi.

1995 yılında dünyaya gelen Kubilay Aka, Eskişehir Anadolu Üniversitesinde Havaalanı İdare kısmından mezun olmuştur. Daha sonraları oyunculuk eğitimi almıştır. Kanal D’de yayınlanmış Vatanım Sensin dizisinde Ali Kemal ve Çukur dizisinde Celasun karakterlerini canlandırmıştır. 2018 yılında Aşk Bu Mu? sinemasında Afra Saraçoğlu ile başrolü paylaşmıştır. 2020 yılında Netflix’te yayınlanan Aşk 101 dizisinde Kerem karakterini canlandırmıştır .