Müzikçi Kurtuluş Kuş’a cinsel ataktan mahpus istemi

Şarkıcı Kurtuluş Kuş hakkında, 27 Şubat 2022 tarihinde, Aydın’ın Efeler ilçesindeki otelde hayranı olan 19 yaşındaki B.B.’ye ‘nitelikli cinsel saldırı’ cürmünü işlediği argümanıyla iddianame hazırlandı.

İddianamede Kuş’un B.B.’yi ‘nitelikli yaralama’ meydana getirecek biçimde yaraladığı kaydedildi. Toplanan kanıtlar ve alınan tabirler ışığında Savcı, Kuş’un ‘nitelikli cinsel saldırı’ cürmünden 12 yıldan az olmamak koşuluyla mahpusla cezalandırılmasını talep etti.

‘BULGULAR İSTEK OLMADIĞINI GÖSTERİYOR’

İddianameyle ilgili açıklamalarda bulunan B.B.’nin avukatı Burcu Ece Güler, “Müvekkilim cürüm duyurusunda bulunduğunda sanık olayı inkar etmişti. Muhtemelen evrakta kapalılık kararı olduğundan kanıtları bilmiyordu ve olayın kapanacağını düşündü. Toplumsal medyada net bir formda olayı inkar edip, müvekkilimi tanımadığını ima etmişti. ‘Takıntılı bir hayran şikayeti’ demişti.

Sosyal medya gücünü kullanmış ve müvekkilime adeta atak kampanyası başlatılmıştı. Sanık, savcılık tabirinde ise müvekkili ile 2 sefer görüştüklerini ve müvekkilimin isteğiyle alakaya girdiklerini söylüyor. Belgedeki bulgular müvekkilin isteğinin olmadığını net bir halde ortaya koyuyor. Müvekkilimle hayran bağlantısının ötesinde flört boyutunda ilgileri mevcuttur” dedi.

‘AĞIR CEZA MAHKEMESİNDE YARGILANACAK’

Olaydan sonra B.B.’nin fizikî ve ruhsal olarak büyük ziyan gördüğünü belirten Güler, “Müvekkilim olaydan büyük bir ziyan gördü ve ruhsal olarak yıprandı. Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin psikiyatri servisi 3 kere yatış teşhisi koydu lakin ailesinden farklı kalmaya hazır olmadığından tedavisine meskende devam etti. Farklı seferlerde intihar teşebbüsü oldu.

Adli tıp raporunda da her şey açıkça belirtilmiş. Tüm kanıtlar savcılık tarafından toplanmış. Olayın zorla gerçekleştiği belirtilip, iddianame düzenlenmiş. Sanık hakkında cinsel akın cürmünün nitelikli halinden 12 yıldan az olmamak üzere mahpus cezası isteniyor. Sanık ağır ceza mahkemesinde yargılanacak. Adalete inancımız tam. Sanığın cezalandırılması ile birlikte müvekkilim de kendisini daha âlâ hissedecektir” diye konuştu.