İş dünyası bu haberi konuşacak… Kardeşlerin miras kavgası

Fahrettin Öztürk

Aile şirketi olan SEM Plastik’in yüzde 75’lik hissesine sahip olan ve Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı’nın (PAGEV) da başkanı olan Yavuz Eroğlu, iddiaya göre trafik kazası yapan kız kardeşi Yeşim Eroğlu’nun, kaza yaptığı aracın şirkete kayıtlı olmasını gerekçe göstererek bir milyon liralık tazminat davası açtı.

“ABİM ELİNDEN GELENİ ARDINA KOYMADAN BENİMLE UĞRAŞTI”

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ağabeyinin kendisine tazminat davası açtığını duyuran Yeşim Eroğlu, söz konusu paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Beni tanıyan herkes 10 yıldır kullandığım arabamı da iyi bilir… Ramazanda arabamla bir kaza yaptım ve takla atıp ters döndüm. Şükür ki bana bir şey olmadan çıktım arabadan… Yine beni tanıyanlar iyi bilir; abim Yavuz Eroğlu bir buçuk yıldır elinden geleni ardına koymadan benimle uğraştı…

Haklarımı gaspetti, haciz getirip milyonlarca liramı aldı, çocuğumun en sevdiği şey olan motoruna dahi haciz koyup sadece bizi üzmeye çalıştı.

GEÇMİŞ OLSUN DİYECEĞİNE BİR MİLYONLUK TAZMİNAT DAVASI AÇTI

Şimdi de abim Yavuz Eroğlu, kaza yapmışın geçmiş olsun diyeceğine 1 milyonluk tazminat davası açmış…

Tabi diğer hacizleri yanında bu küçük bir meblağ ama olsun, amaç can yakmak yine kanser olmamı sağlamak sanırım…

Ama siz sevgili dostlarım, arkadaşlarım ahtım olsun; yıkılmayacağım, yok olmayacağım, her yaptığına karşı dimdik ayakta ve çocuklarımın başında olacağım. Ve en önemlisi hayatımdan o ve benzeri insanları çıkartıp; temiz, dürüst, adil bir insan, anne olacağım. Kendim de yetiştirdiklerim de kendilerine ve çevrelerine faydalı insanlar olacak.

Yavuz Eroğlu (@yvzeroglu) abi para senin olsun. Başımın gözümün sadakası der geçerim. Ama hayatımda yerin yok. Uğraştığın kadar uğraşırım senle… Çocuklarımın rızkı senin mezen olmayacak…

Odatv, iddiaları Yavuz Eroğlu’na sordu.

Eroğlu, bahse konu hukuki süreç ile ilgili konunun muhatabının SEM Plastik olduğunu belirterek, SEM Palastik’ten gerekli açıklamanın yapılacağını ifade etti.

ŞİRKETTEN ODATV’YE AÇIKLAMA

SEM Plastik tarafından Odatv’ye yapılan açıklamada, Yeşim Eroğlu’nun, şirkette yüzde 6 hisse sahibi olduğu belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

“Sayın Yeşim Eroğlu Göçer firmamızın yüzde 6 pay sahibi olup, Eroğlu ailesinin değerli bir üyesidir. Kendisinin geçirdiği kaza sebebiyle üzüntülerimizi tekrar belirtiriz.

Öte yandan, şirketimizce kendisine iş sözleşmemiz çerçevesinde teslim edilen şirket adımıza kayıtlı aracı, kendisine tebliğ edilmesine rağmen teslim etmeyen ve aracı ağır hasarlı halde bırakan pay sahibi bile olsa kurumsal yaklaşım ve yasalar çerçevesinde firmamızın gerekli hukuki işlemleri yapması yasal zorunluluktur. Bu çerçevede firmamızın ilgili kurullarınca alınan karar çerçevesinde yapılan işlemlerle ilgili hukuki süreç devam etmektedir. Bunun dışında kamuoyuna yansıyan iddialar asılsızdır.”

YAVUZ EROĞLU KİMDİR

Yavuz Eroğlu, 23 Ocak 1973 tarihinde İstanbul’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü ve Marmara Üniversitesi Yönetim Organizasyon Bölümü’nde Yüksek Lisans yaptı.

İş hayatına aile şirketi olan SEM Plastik’te başlayan Eroğlu, SEM Plastik’te, 1996 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra tam zamanlı olarak çalışmaya başladı.

Eroğlu, SEM Global A.Ş. ve Credoy Polimer’in de Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.

Yavuz Eroğlu aynı zamanda, Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı’nın (PAGEV) Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Plastik, Kauçuk ve Kompozit Sanayi Meclisi Başkanı, EuPC (Avrupa Plastik Mamul Üreticileri Birliği) Yönetim Kurulu Üyesi, Waste Free Oceans (Atıksız Denizler Vakfı) Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Başkanı ve MECC (Ortadoğu Ticaret Merkezi) Danışma Kurulu Üyesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx