Hoşlaşmak için girdi tanınmaz hale geldi: İstanbul’da estetik faciası

İstanbul’daki bir özel bir estetik merkezine giden 55 yaşındaki Gülseren Ö., yüzünün çeşitli yerlerine dolgu yaptırmak istedi.

Gülseren Ö., özel estetik merkeziyle yaptığı görüşmede yüzünde bulunan kırışıklıkların giderilmesi için dolgu yaptırmak istediğini söyledi.

Klinikte bulunan Aysel A., Gülseren Ö.’ye teze nazaran Bulgaristan’da tabip olduğunu söyleyerek kendisine talep ettiği süreçleri uygulayabileceğini belirtti.

OPERASYON SONRASI GERÇEK ORTAYA ÇIKTI

Sabah’ın haberine nazaran Gülseren Ö., fiyatta mutabakat sağladıktan sonra dolgu operasyonu için iki farklı klinikte bıçak altına yattı. Kendisine yapılan dolgu operasyonundan sonra meskenine giden Gülseren Ö.’nün yüzünde, dudaklarında ve boynunda şişlikler meydana geldi.

Vücudunda yaşadığı değişikliği klinikte bulunan bireylere söyleyen Gülseren Ö., şişliklerin süreksiz olduğunu yanıtını aldı. Gülseren Ö., şişlikler inmeyince hastaneye müracaat ederek tedavi altına alındı. Mağdur bayan burada yüzüne “Beautical5” isimli bir hususun uygulandığını ve bu hususun sentetik olduğu bilgisini aldı.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Yüzünde bulunan şişler ve morlukları fotoğraflayarak savcılığa başvuran Gülseren Ö., yüzüne dolgu uygulaması yapan Aysel A., özel kliniğin sahibi Melike D. ve bir diğer kliniğin sahibi olan Sebiha L. hakkında hata duyurusunda bulundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2017’de başlatılan soruşturma tamamlandı. Süreci gerçekleştiren Aysel A., iki kliniğin yetkilileri Sebiha L. ve Melike D. hakkında iddianame düzenlendi. 3 yıla kadar mahpusları istendi. Dolgu süreci yapan Aysel A., tabirinde gerçekleştirdiği operasyonları kabul etti. Aysel A.’nın Bulgaristan’da hekim olmadığı ve lise mezunu olduğu ortaya çıktı.