Hangi kara yolunda çalışma var? 20 Haziran Pazartesi kara yollarında son durum

Günü ailesiyle ya da iş için yollarda geçirecek olan vatandaşlar, kara yollarındaki son durumu merak ediyor.

Geçecekleri güzergahta çalışma olup olmadığını merak edenler, bu bahiste en net bilgilere ulaşmak istiyor.

Vatandaşlar yollarda sorun yaşamamak, ya da geç kalmamak için, “Hangi kara yolunda çalışma var?” sorusunu araştırıyor.

Peki, Hangi kara yolunda çalışma var? İşte kara yollarında son durum…

Hangi kara yolunda çalışma var?

AA’nın haberine nazaran; Kara yollarının üretim, bakım ve tamir çalışmaları sürdürülen kısımlarında yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor. Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine nazaran, TEM Otoyolu’nun Hendek-Gümüşova kavşaklarında üstyapı yenileme çalışmaları yapılacak. Bu nedenle 21.00-07.00 saatlerinde otoyolun her iki istikameti bölümler halinde trafiğe kapatılarak, ulaşım öbür istikametlerden iki istikametli sağlanacak.

Anadolu Otoyolu’nun Ankara-Bolu vilayet sınırı-Çamlıdere Kavşağı 18-19. kilometrelerinde, Tatlak Köprüsü’ndeki tabliye ve üstyapı tamir çalışmaları sebebiyle İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım başka istikametten iki istikametli ve denetimli sürdürülüyor.

Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu Projesi Malkara-Çanakkale Bölümü Otoyolu’nun Gelibolu Güney-Lapseki kavşaklarında bakım ve tamir çalışması gerçekleştiriliyor. Bu nedenle çalışma programına nazaran otoyolun Lapseki ve Gelibolu taraflarında tek şerit trafiğe kapatılarak, şoförler öbür şeritlere yönlendiriliyor. İzmir-Çeşme Otoyolu’nun 2-6. kilometrelerinde ekolojik köprü üretim çalışmaları hasebiyle Çeşme-İzmir istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşıma başka istikametten iki istikametli müsaade veriliyor.

Adapazarı-Karasu yolunun 40-41. kilometrelerindeki üretim, bakım ve tamir çalışmaları sebebiyle ulaşım bölünmüş yolun bir kısmından iki istikametli devam ediyor. Erdemli-Silifke-Taşucu yolunun 30-34. kilometrelerinde (Büyükeceli ve Yanışlı arası) patlatmalı üretim çalışmaları hasebiyle 09.00-17.00 saatlerinde ulaşım denetimli sağlanacak.

Kırşehir-Aksaray yolunun 6-8. kilometrelerindeki üretim çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir kısmından iki istikametli sürdürülüyor. Artvin-Erzurum yolunun 54-56. kilometrelerinde (Sebzeciler mevkisi) imal çalışması sebebiyle ulaşım tek şeritten denetimli devam ediyor.

Taşlıçay-Doğubayazıt yolunun 28-30. kilometrelerinde üretim çalışmaları münasebetiyle ulaşım denetimli gerçekleştiriliyor. Kastamonu-Tosya yolunun 28-31. kilometrelerindeki imal çalışmaları nedeniyle şoförlerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.