Donald Trump’ın, Macron’un cinsel hayatıyla ilgili istihbarata sahip olduğu argüman edildi

ABD’nin eski Lideri Donald Trump ile ilgili çarpıcı bir argüman ortaya atıldı.

FBI casusları, Trump’ın Florida’daki konutuna düzenlediği baskında birtakım dokümanları ele geçirmişti.

O dokümanlar ortasında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron hakkında bilgilerin yer aldığı “info re: President of France” olarak isimlendirilen evrakın da olduğu konuşuluyor.

“Macron’un aşk hayatı hakkında yasa dışı bilgilere sahip”

Ev baskını sonrası Rolling Stone mecmuasında yer alan habere nazaran, Trump, Macron’un cinsel hayatı hakkında bilgilere sahip.

Konuyla ilgili iki kaynağa işaret edilerek, “Trump, Beyaz Saray’da geçirdiği mühlet boyunca ve sonrasında en yakın iş arkadaşlarından kimilerine, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un aşk hayatı hakkında yasa dışı detayları bildiğini söyledi.” denildi.

Trump: İstihbarat yoluyla öğrendim

Trump’ın, kelam konusu detayları, gördüğü ya da hakkında bilgilendirildiği istihbarat yoluyla öğrendiğini öne sürdüğü kaydedildi.

Öte yandan Guardian’ın “Trump, Macron’un cinsel hayatı hakkında ‘istihbarat’ sahibi olmakla övündü” başlıklı haberine göre, FBI’ın düzenlediği operasyon sırasında ele geçirilen evrakların, Macron ve onun özel hayatıyla ilgili olup olmadığı belirsizliğini koruyor.

Fransa Büyükelçiliği açıklama yaptı

Ayrıca Mar-a-Lago’da ele geçirilen dökümanların, ABD istihbaratından elde edilip edilmediği ve bâtın olarak işaretlenip işaretlenmediği de net değil.

Fransa Büyükelçiliği’nden bir sözcü, “ABD’deki yasal süreçler hakkında yorum yapmıyoruz. Büyükelçilik, idareden eski Lider Trump’ın meskeninde ele geçirilen dokümanlarla ilgili rastgele bir bilgi talep etmedi.” dedi.

ABD Dışişleri Bakanlığı ve Trump’ın ofisi, mevzuyla ilgili şimdi bir açıklama yapmış değil.

Macron’un 2017’deki daveti

Emmanuel Macron, ABD Lideri seçildikten iki ay sonra Trump’ı 2017’de düzenlenen Bastille Günü askeri geçit merasimine davet etmişti.

Özellikle Macron’un, Trump’ı İran’la nükleer mutabakatta kalmaya ikna edememesinin akabinde, iki önder ortasındaki bağlantılar kısa müddette bozuldu.

Trump: Macron baş belası

Ayrıca ikili, Trump’ın birliklerini Suriye’den çekme tarafındaki ani talimatı ve NATO’ya olan güvensizliği konusunda da anlaşamadı.

Aralık 2019’da Trump, bir küme BM büyükelçisine hitap ederken, Macron’u “baş belası” olarak nitelendirmişti.