CHP’li Özgür Özel’den Seyahat tutuklamalarının 100. gününde görüntülü açıklama: ‘Tarih önünde Gezi’yi haksız yere yargılayanlar bunun hesabını vereceklerdir’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Küme Lider Vekili Özgür Özel, Seyahat davasındaki tutuklamaları 100. gününde Twitter hesabından bir görüntü yayımladı.

Özel, görüntüde şunları söyledi:

Haksız Seyahat tutuklamalarının tam 100. günü. Silivri’de 4, Bakırköy Bayan Cezaevi’nde 3 arkadaşımız, toplam 7, kentin haklarını koruyan, insanların haklarını koruyan, doğayı koruyan, gayret insanı, haksız yere tutuklular.

Ne diye? Recep Tayyip Erdoğan onları kendi zihninde mahkûm etti diye. Kimi 2, kimi 3, kimi 4 sefer yargılandı ve beraat ettiler bu hatadan lakin her seferinde Recep Tayyip Erdoğan bunu kabul etmedi ve yine yargılanmalarını istedi.

İşte bu türlü bir hukuksuzluğun sonunda Tayyip Erdoğan’ın atadığı memurları tarafından mahkum edildiler. Tarih önünde Seyahat aklanmıştır ve tarih önünde Gezi’yi haksız yere yargılayanlar ve onları haksız yere içeride tutanlar bunun hesabını vereceklerdir.”