Bursalı gençlerin 19 Mayıs kutlamaları

Bursalılar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarını sürdürüyor.

Kapsamlı hazırlanan etkinlikler kentte bir haftaya yayıldı.

Cümbüşün tadını çıkaran gençler, tiyatrodan konsere kadar birçok farklı tertiple bayramı büyük keyifle yaşıyor.

E-Spor ve basketbol turnuvaları düzenlendi

Bursa Gençlik Şenliği kapsamında, Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘E-Spor Turnuvası’nda gençler kıyasıya gayret etti. Heyecanın bir an olsun eksik olmadığı turnuvada, kadrolar en yeterli olabilmek için tüm hünerlerini sergiledi.

Son yıllarda büyük ilgi gören e-spora özel turnuva düzenlemesinin keyif verici olduğunu söyleyen gençler, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda eğlenceli vakit geçirmelerine imkan sağlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Belediye Lideri da öğrencilerin yanında yer aldı

Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş da turnuvanın final maçını gençlerle birlikte izledi. Yerdeki minderlere oturarak adrenalin dolu çabayı seyreden Lider Aktaş, salonu dolduran gençlerden büyük ilgi gördü.

Finale yükselme muvaffakiyetini gösteren atletlerle sohbet eden Lider Aktaş, daha sonra bilgisayar başına geçerek valorant uğraşına katıldı. Maçların dev ekranlara yansıtıldığı turnuvada gençler, Lider Aktaş’a doğum günü sürprizi hazırlayarak birlikte pasta kesti.

Birinci dörde girenlere para mükafatı verildi

Turnuva sonunda birinciye 5 bin TL, ikinciye 3 bin TL, üçüncüye 2 bin TL, dördüncüye ise bin TL ödül verildi.

Bursa Gençlik Şenliği kapsamında, Hüdavendigar Kent Parkı’nda ise ‘Sokak Basketbolu Turnuvası’ düzenlendi. Gençlerin büyük ilgi gösterdiği turnuvada basketbolcular, yeteneklerini sergileyerek alanı dolduran vatandaşlardan büyük alkış aldı. 4 farklı kategoride toplam 44 kadronun kıyasıya uğraş ettiği turnuvada gençler, birbirinden sıkıntı hareketleri yaparak aktifliğe renk kattı. Dereceye giren gruplara mükafatları takdim edildi.

Havaalanında konser coşkusu

Alanı dolduran gençler, müzikleri daima bir ağızdan seslendirirken; kendilerini müziğin ritmine bırakarak keyifli bir akşam geçirdi.

“Gençleri keyifli etmek bize heyecan veriyor”

Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 103’üncü yıldönümünü büyük coşkuyla kutladıklarını söyledi. Tüm gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik eden Lider Aktaş, klasik bayram merasimleri haricinde gençlerin ağır biçimde buluşabildiği ve bayramı doyasıya kutladığı ortamlar oluşturduklarını belirtti.

Büyükşehir Belediyesi’nin 365 gün gençleri düşündüğünü, 14-22 Mayıs tarihleri ortasını ise ‘Gençlik Haftası’ kabul ettiklerini söz eden Lider Aktaş, “Gençlik Haftası kapsamında ağır program hazırladık. Büyükşehir Spor Festivali’nden münazara turnuvasına, EYT-AYT tekrar kampından sokak basketboluna ve konserlere kadar birçok aktiflik planladık. E-Spor turnuvasında da gençlerin heyecanına ortak olduk. Son devirde epey tanınan olan e-sporla ilgili, beşer kişilik 100 farklı grubumuz çaba etti. Gençlerin heyecanını kentin farklı bölgelerine taşıyoruz. Gençlerin memnunluğunu görmek, gelecek ismine bizleri daha da heyecanlandırıyor.” diye konuştu.

“Önceliğimiz onlar, Bursa’da genç olmak ayrıcalık”

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yılın 365 günü 7/24 gençler için farklı projeler ortaya koyarak hayata geçirdiğini anlatan Lider Aktaş, Türkiye’nin birçok yerinde bursla alakalı bir formül geliştirilemezken, BURSKOOP marifetiyle gençlere burs vermeye başladıklarını lisana getirdi.

Gençlik Kulübü aracılığıyla gençlerle günün her saatinde bağlantı kurduklarını söz eden Lider Aktaş, “Gençlere staj imkanları, yurt içi ve yurt dışı seyahatleri, üniversitelerde farklı fırsatlar sunuyoruz. Gençleri geleceğe daha güzel hazırlama açısından atölye çalışmaları, konferanslar ve konserler düzenliyoruz. Gençlerin hayatına renk ve kıymet katmaya devam ediyoruz. Gençler önceliğimiz. Kelamda değil özde çalışmaları hayata geçiriyoruz. Bursa’da gençler, genç olmanın avantajını ve farkını yaşıyor. 600 bin gencimizi tüm çalışmalarımıza dahil ediyoruz.” biçiminde konuştu.