Annesi ve babasının öldüğü kazaya misyona geldi

Şanlıurfa- Mardin yolunun 5’inci kilometresinde bu sabah saatlerinde trafik kazası meydana geldi. Mahmut Etik isimli sürücü, durakta yolcu indirdikten sonra halk otobüsüyle yola çıkmak istedi. Bu sırada göz hekimine muayene olmaya giden Ahmet Erten arabasıyla otobüse arttan çarptı. Çarpmanın tesiriyle araba, ön kısmı ezilerek hurdaya döndü.

Urfa’da, Ahmet Erten ile Şükran Erten çiftinin vefat ettiği kazanın, halk otobüsü kamerasına yansıyan imajları ortaya çıktı. Manzaralarda; durakta durduğu sırada otobüse, arttan gelen arabanın çarpması ve yolcuların araçtakilere yardım için koşması yer alıyor.

Kazayı görenlerin haber vermesiyle bölgeye sıhhat ve belediye takımları gönderildi. Araçta sıkışan Ahmet ve Şükran Erten çifti, ağır yaralı çıkarılarak ambulansla Harran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Acil serviste tedaviye alınan çift, hekimlerin müdahalesine karşın vefat etti.

DHA’nın haberine nazaran, büyükşehir belediyesi bünyesindeki yol yardım grubundan, çiftin oğulları Mehmet Hafız Erten’in de misyonlu olarak kaza yerine geldiği ve kaza geçirenlerin anne- babası olduğunu öğrendiği belirtildi. Büyük keder yaşayan Erten’i arkadaşları tarafından teskin etmeye çalışırken, kazayla ilgili soruşturma başlatıldı. (HABER MERKEZİ)