Ankara’da 2 kabahat örgütüne operasyon: 10 gözaltı

Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Cürümlerle Çaba Şubesi grupları, ‘silah kaçakçılığı’, ‘yağma’ ve ‘nitelikli dolandırıcılık’ hatalarını işleyen 2 çeteyi takibe aldı. Soruşturmada suç örgütü liderlerinden S.S.’nin, çeşitli kurumlarda tanıdığı bürokratların ismini kullanarak kamudan ihraç edilen bireyleri, mesleklerine tekrar başlatma veya iş paydaşlığı üzere vaatlerle dolandırdığı ayrıyeten ‘silah kaçakçılığı’ ile ‘tehdit’ cürümlerini işlediği tespit edildi.

Diğer hata örgütü lideri M.Y.T.’nin ise oto galeri olarak açtığı işletmede, yanında çalıştırdığı bireylerle yasa dışı silah ticareti yaptığı belirlendi.

Adres ve kimlik tespitlerini gerçekleştiren polis grupları, 2 cürüm örgütüne eş vakitli operasyon gerçekleştirdi. Toplam 13 adrese yönelik operasyonda, cürüm örgütü başkanlarının de ortalarında bulunduğu 10 kuşkulu, gözaltına alındı.

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda ise uzun namlulu piyade tüfeği, namlusu değiştirilmiş uzun namlulu silah, 15 tabanca, 6 av tüfeği, polis yeleği, 100 gram skunk, çok sayıda fişek ile dolandırılanlara ait senet ve evrak ele geçirildi.

KAYNAK: DHA