Akıllara Sakinlik Veren Bu Optik İllüzyon Fotoğrafında İki Kapalı Hayvanı Bulabilir Misin?

Bu akıllara sakinlik veren optik illüzyon, internet üzerinde son derece tanınan oldu. İnsanları şaşkına çeviren bu optik illüzyon testi, okuyucuları bir geyiği yahut bir kediyi tespit etmeye zorlayan testtir.

Bu optik illüzyon, beyninizin manzaraları nasıl algıladığını test eder ve buna nazaran bir sonuca varır. Beyninizin nasıl çalıştığını test etmek ister misiniz? O vakit artık bu optik yanılsamayı deneyin ve beyninizin işleyişi hakkında birtakım bilgilere sahip olun.

OPTİK İLLÜZYON FOTOĞRAFINDA NE GÖRÜYORSUN?

Aşağıdaki resme bakın ve bir kediyi yahut geyiği tespit etmeye çalışın. Bu yanılsamanın en farklı yanı, burada zımnî bir hayvanın olmamasıdır. Lakin gözlemlediğiniz manzara beyninizin yarattığı bir yanılsamadır. Ve manzarayı yakınlaştırırsanız, hayvanın yapısı kaybolacaktır.

Araştırmalara nazaran, gördüğünüz hayvan sol yahut sağ beyinli olup olmadığınızı gösteriyor.

KEDİ Mİ YOKSA GEYİK Mİ?

Bu optik illüzyonda görülebilen iki hayvan vardır: bir kedi ve bir geyik. İşte kimi okuyucular resme baktıktan sonra yorumlarını paylaştı.

Biz de hayvanları gözlemlemeye çalıştık. Geyiği güç bulurken kedinin modelini net bir formda tespit edebildik.

Hayvan desenlerini tespit etmenin en düzgün yolu, onu en az 40 cm aradan izlemektir.

Bazı kullanıcılar bu optik illüzyon testi hakkında bir kedi gördüğünü söylerken kimileri ise hiç bir hayvan görmediğini tabir etti.

Uzun tartışmalardan sonra hangi hayvanın beynin hangi kısmıyla bağlı olduğunu açıklamak gerekirse, fotoğrafta bir kedi görenler sağ beyinli olarak, bir geyik görenler ise sol beyinli olarak açıklanıyor.

Hangi resmi gördün? Bir kedi mi yoksa geyik mi yoksa her ikisi mi?

Daha fazla bu cins akıllara sakinlik veren kıssalar için bizi okumaya devam edin.