Abdülkerim Bardakçı: “Hayalim Galatasaray’da oynamaktı”

Galatasaray’ın yeni transferlerinden Abdülkerim Bardakçı, yeni dönem öncesi kampında açıklamalarda bulundu.

27 yaşındaki Abdülkerim, TRT Spor’da transfer devrinde yaşadıkları ve yeni dönem amaçları üzerine konuştu.

Konyaspor’dan takıma katılan Abdülkerim transfer periyodu için; “Stresli bir transfer devri geçirdim, birinci tercihim Galatasaray’dı. Âlâ ki burası oldu. Hayalim Galatasaray’da oynamaktı.” dedi.

Savunma oyuncusu açıklamasında; “Ben daima kendimi geliştirerek üstüne koyarak buraya geldim. Katkı verebileceğimi düşünüyorum. Bir kulvarda Galatasaray varsa aslında amaç şampiyonluktur. Geçen sene bir şanssızlık oldu fakat bunu bu sene telafi edeceğiz.” kelamlarını sarf etti.

“Marcao ve Kim’i beğeniyordum”

Savunma oyuncuları ortasında beğendiği isimler sorulan Sarı-Kırmızılı grubun futbolcusu; “Stoperler ortasından Marcao ve Kim Min-jae’yi çok beğeniyordum. Benim üzerimde bir baskı yaratan durum yok.” açıklamasında bulundu.

Oyun usulü hakkında konuşan 27 yaşındaki stoper; “Çok sertlik gösteren bir savunmacı değilim. Bu mevzuda Marcao üzere değilim. Duran toplarda topun gidebileceği yeri hissedebiliyorum. Bir savunmacı olarak ne kadar az gol yersek o kadar güzel ancak tıpkı vakitte ne kadar gol katkısı sağlarsam o kadar uygun.” dedi. 

Abdülkerim Bardakçı kelamlarının devamında; “İdol olarak gördüğüm isim Sergio Ramos. Geçen sene beni en çok Aleksandar Pesic zorladı. Haris Seferovic çok üst seviye bir golcü. İdmanda birinci karşılıklı oynadık, ‘Bu sene inanılmaz işler yapacak’ dedim.” açıklamasında bulundu.